Külföldi egyetemre készülsz?
A go2uni független tanácsadó, amely más felkészítő programokkal ellentétben nem egyetemek ügynöke, azaz nem érdekelt egyik felsőoktatási intézmény toborzási akciójában sem. Nem limitáljuk a jelentkezéseid számát a választott célországokba, nem szabályozzuk, milyen szakokra jelentkezhetsz, és nem várjuk el, hogy a felvételihez szorosan nem tartozó kurzusokon vegyél részt iskolaidő után. Kizárólagos célunk, hogy a lehetőségeid, elképzeléseid és igényeid alapján a lehető legjobb felsőoktatási intézményt válaszd és sikeresen felvételizz oda.
Minden évben diákok ezrei terveznek külföldi továbbtanulást, és szeretnék megtalálni a nekik megfelelő külföldi szakokat és egyetemi ösztöndíjakat. Mivel nem könnyű megfelelni az igen összetett formai és tartalmi elvárásoknak, hatalmas előnyt élveznek azok, akiket tapasztalt szakértők vezetnek végig a felvételi eljárás folyamatán.
A go2uni diákjai a program 2017-es alapítása óta minden évben 97-100%-os sikert érnek el a külföldi egyetemi felvételiken.
A go2uni mindenben támogat
▶ Segítünk az országok, egyetemek és szakok kiválasztásában, naprakész információkat kapsz a világ összes angol nyelvű alapszakáról.
▶ Mentort adunk melléd, aki személyes tanácsadód lesz a felvételi jelentkezés teljes folyamatában.
▶ Segítünk összeállítani a felvételihez szükséges dokumentumokat (jellemzően: motivációs levél, personal statement; tanári ajánlólevél; önéletrajz).
▶ Csoportos és egyéni, online elérhető felkészítő programot kínálunk nyári workshopokkal és személyes tanácsadód vezetésével.
▶ Hasznos információkkal segítünk minden olyan ügyintézésben, amire szükséged lehet külföldi tanulmányaid megkezdéséhez. (Például ösztöndíj, szállás, utazás.)
▶ A go2uni a UCAS* hivatalos központja is, ezért nálunk intézheted a felvételi jelentkezésedet bármely brit egyetemre.
*A UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) a brit egyetemek felvételi folyamatát koordináló non-profit szervezet.
Ha külföldi egyetemen szeretnél továbbtanulni, akkor időben és tudatosan kell rá készülnöd. A tudatos felkészülés ugyanis nem abban merül ki, hogy tudod, hogy külföldön akarsz továbbtanulni, hanem hogy pontosan tudod, mely ország, egyetem és szak ideális választás számodra, illetve azt is, hogy milyen feladatok várnak rád és ezeket milyen határidőkkel kell teljesítened.
1. Online regisztráció.
2. Esszé: egy féloldalas, angol nyelvű esszét kérünk az érdeklődési körödről és (ha vannak) a terveidről a felvételi beszélgetés előtt. Határidő: a kiválasztott interjúidőpont előtt két nappal.
3. Felvételi beszélgetés. Az esszé és a beszélgetés célja, hogy jobban megismerjük az érdeklődésedet, céljaidat, megbeszéljük eddigi eredményeidet, és te is minél többet megtudj az esélyeidről és a programról.
2025. január 30., 31., február 1.
2025. június 23. – 2026. augusztus 1.
478 000 Ft helyett
448 000 Ft március 1-jéig szerződő diákjainknak
(Európán kívüli jelentkezés felára: 100 000 Ft)
2025–2026 Az Útlevél program időbeosztása, tartalma
- 2025. június 16-22.: Nulladik hét
Diákjaink hozzáférést kapnak a Unifrog platformhoz, valamint belső felületünkhöz, ahol átfogó előadásainkat, a később rögzített workshopokat és az egyes országokkal kapcsolatos dokumentumokat tároljuk. Megkapják kezdőfeladataikat, amelyeket akár már a programkezdés előtt is elvégezhetnek.
- 2025. június 23.: Bevezetés a programba, ismerkedés
Ismerkedő workshopunkon bemutatjuk a mentorokat, a go2uni rendszerét, megismerkedünk a diákokkal. Megbeszéljük a fontos határidőket, munkamódszereket, bemutatjuk a go2uni által használt eszközöket és platformokat, megbeszéljük ezek használatát. Tisztázzuk a kezdőfeladatokat. Minden online előadást és workshopot rögzítünk, így hiányzás vagy kérdés esetén ezek a program ideje alatt bármikor visszanézhetőek.
- 2025. június 24-27.: Országismertető workshopok
Részletesen bemutatjuk az Egyesült Királyság, Hollandia, Írország, USA, Dánia, Svédország, Finnország, Norvégia, Olaszország, Spanyolország és Ausztria felsőoktatási rendszereit és a különböző felvételi folyamatokat; megbeszéljük a határidőket és a teendőket. (Az országlista az érdeklődés függvényében bővülhet.) Diákjaink természetesen más országokba is jelentkezhetnek és ehhez minden segítséget megkapnak mentoruktól, az országismertető workshopok csak a leggyakrabban kiválasztott célországokat fedik le.
- 2025. június 26. vagy június 30.: Motivációs levél / Personal Statement workshop I
A go2uni mentorai által kifejlesztett Útmutató és Munkafüzet segítségével bemutatjuk a különböző országok esszékövetelményeit, egyéni és csoportos foglalkozásokon segítjük a diákok tapasztalataiból előhozni azokat, amelyek a sikeres felvételi esszé tartalmát alkothatják. Minden diák saját erősségeit, pozitív tapasztalatait igyekszünk megtalálni és segítünk nekik ezeket igényesen, önállóan megfogalmazni. A felvételi esszé követelményeit volt diákjaink sikeres, anonimizált esszéin keresztül mutatjuk be. Ezt a workshopot jelenléti vagy online formában kínáljuk.
- 2025. június – augusztusi egyéni foglalkozások: tervezés
Egyéni mentori találkozókon beszéljük meg a diákok terveit és a szükséges lépéseket. A találkozók angol nyelven folynak; ezek alkamával közösen megegyezünk a feladataikban, amelyeket két mentori találkozó között önállóan kell elvégezniük (pl. megadott forrásokat használva önállóan kutatást kezdeni az őket érdeklő szakokról, egyetemekről, információkat gyűjteni, vagy a családjukkal megbeszélni a látottakat). Segítünk a diákoknak kiválasztani egy fő célországot és annak egyetemeit, megbeszéljük a határidőket, a jelentkezési stratégiát.
- 2025. augusztus vége: Motivációs levél / Personal Statement Workshop
Folytatjuk a nyár folyamán megkezdett munkát, megbeszéljük, hogyan érdemes felépíteni a jelentkezéshez sokszor elengedhetetlen motivációs levelet, milyen nyelvi, stílusbeli, tartalmi és egyéb követelmények vannak.
- 2025. szeptember eleje: CV workshop
Megbeszéljük, milyen fontos elemei vannak az egyetemek által gyakran kért önéletrajznak, hogyan kell felépíteni, mit érdemes beleírni és mit jobb kihagyni. CV-példáinkon és sok-sok gyakorlati feladaton keresztül mutatjuk be, hogy milyen egy jó önéletrajz, így a workshop végén mindenki saját CV-jével távozik.
- 2025. szeptember – 2026. áprilisi egyéni foglalkozások: jelentkezés
További egyéni mentori alkalmak során segítünk az adott ország hivatalos jelentkezési folyamatát végigvinni, a megfelelő dokumentumokat (önéletrajz, jegyek, motivációs levél, tanári ajánlás) önállóan elkészíteni és feltölteni. A legtöbb jelentkezési határidő januárra esik, tavaszig az összes lezajlik.
Az egyes központi jelentkezési felületeket az ősz folyamán workshopok keretében ismertetjük diákjainkkal, akik így pontos és egyértelmű képet kapnak a jelentkezési folyamat technikai részleteiről. A workshopokat rögzítjük és bármikor visszanézhetővé tesszük.
A tanév folyamán diákinterjúkat tartunk, ahol korábbi diákjaink osztják meg tapasztalataikat az egyetemi tanulmányaikkal, a külföldi életkezdésssel kapcsolatban. Ha figyelemre méltó új hírrel, információval találkozunk a nemzetközi továbbtanulással kapcsolatban az év folyamán, azt is minden esetben megosztjuk diákjainkkal.
- 2026. Tavaszi worshopok és egyéni foglalkozások: választás és felkészülés
Segítünk kezelni az egyetemek válaszait: értelmezni a feltételeket, és ha kell, választani az ajánlatok közül. Megbeszéljük a diákokkal az első tennivalókat: tanácsot adunk a szálláskeresés, biztosítás, munkavállalás, közlekedés stb. témákban. A diákok számára biztosítjuk a hozzáférést Leaver's Guide-unkhoz, amely a magyarországi teendőket és a fontos célországok egyre bővülő sorának kiutazás utáni feladatait tisztázza. Tavaszi workshopunkra meghívjuk korábbi diákjainkat és lehetőséget biztosítunk a tapasztalatcserére.
A nagy igényre való tekintettel a Hollandiába készülő diákoknak szálláskereséssel kapcsolatos előadást és beszélgetést tartunk, ahol összehozzuk az egyazon városba, egyetemre készülő leendő egyetemistákat is. Erre az előadásra szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket, gondviselőket is.
- 2026. június – augusztus
Az érettségi után segítünk a diákok érettségi fordításának intézésében, az egyetemekkel történő levelezésben, a felvételi véglegesítésében.
Mentoraink a program teljes időszaka alatt elérhetőek emailben és a konzultációkon a folyamatos és zökkenőmentes munka érdekében.
Hogyan érik el diákjaink a 97-100%-os felvételi sikert?
Gyere el programtájékoztató konzultációnkra!
Az Útlevél programunk iránt érdeklődő diákok számára egy ingyenes, félórás beszélgetést ajánlunk arról, hogyan tudunk nekik a programban segíteni. Itt elsősorban nem a továbbtanulási lehetőségekről adunk információt, hanem arról, milyen szakmai támogatást nyújtunk a program során, milyen módszerekkel dolgozunk és hogyan segítettük az eddigi sikeres jelentkezéseket.
Csoportos vagy egyéni tájékoztatóra jelentkezni lehet az űrlap kitöltésével vagy a [email protected] email címen.
Bizonytalan vagy még?
Nézd meg, hogy a már felvételt nyert diákjaink hogyan élték meg a felvételi folyamatot!
Nem tudod melyik országot válaszd?
Olvass kicsit a legkedveltebb célországokról és a külföldi diákok számára kínált lehetőségekről!
Maradt még kérdésed? Beszéljük meg!
Iránytű konzultáció - személyre szabott, teljes körű, 60 perces beszélgetés.