Jelentkezés
- Jelentkezni folyamatosan lehet.
- Jelentkezni online, a weboldalról elérhető MyEuroexam oldalon lehet
- Fizetni bankkártyával és banki átutalással lehet.
Az Euroexam nyelvvizsgák letehetők komplex vizsgaként, de jelentkezhetsz külön írásbeli illetve külön szóbeli vizsgára is. Ha külön írásbeli vizsgára jelentkezel, akkor a következő vizsgarészeket kell teljesítened: olvasott szöveg értése; íráskészség; közvetítés (csak kétnyelvű vizsga esetén). A külön szóbeli vizsga a hallott szöveg értése és a beszédkészség vizsgarészekből áll. A 2008-ban elfogadott kormányrendelet értelmében a nyelvvizsga-bizonyítványokat felhasználó szervezetek komplex vizsgával egyenértékűként kezelik a külön benyújtott szóbeli és írásbeli bizonyítványokat.
Mivel a szóbeli vizsga beszédkészség részében a vizsgázók párosával vizsgáznak, természetesen van lehetőség arra, hogy az ismerősök együtt jelenjenek meg a bizottság előtt. Ennek feltétele, hogy mindketten azonos vizsgahelyre jelentkezzenek, valamint mindketten jelezzék ezt a kívánságukat a jelentkezési folyamat során.
Vizsgára jelentkezhet bárki, aki a vizsgára jelentkezés naptári évében betölti a 14. életévét. Fontos azonban, hogy a vizsgán való részvételhez érvényes személyi igazolvánnyal, jogosítvánnyal vagy útlevéllel kell rendelkezni.
Nyelvvizsgadíj visszaigénylése
Pontosabban: mikortól fizetik vissza a sikeres nyelvvizsgám díját?
A 2018. január elseje után letett akkreditált, komplex középfokú (B2) és felsőfokú (C1) vizsgákra vonatkozik a kormányrendelet.
A dátum a vizsga időpontjára vonatkozik, nem a bizonyítvány kiállítás dátumára.
Röviden: akkreditált, komplex középfok (B2) és felsőfok (C1)
Bővebben:
2018. január 1. után letett, magyar akkreditációval rendelkező, B2 és C1 szintű
- komplex általános és szaknyelvi vizsga.
- egyesíthető írásbeli és szóbeli részvizsga.
- angol, német, francia, olasz, orosz, spanyol, nemzetiségi nyelvek, latin, portugál, arab, héber, japán, kínai, holland, finn nyelvből.
Emellett a honosítható nyelvvizsgák honosításának díja is visszaigényelhető.
Ha még nem vagy 35 éves, és érted ezt a magyar nyelvű szöveget, akkor szinte biztosan :) Sőt, ha nem magyar állampolgár vagy, jó eséllyel még akkor is!
A hivatalos megfogalmazás szerint: "35 év alatti magyar állampolgárok (és az Nftv. 39. § (1) bekezdés a)–h) pontjaiban meghatározott nem magyar állampolgárságú személyek)" Utóbbiba tartoznak a szomszédos országokban élő magyarok és még sokan mások. Ha ez érint, nézd meg a jogszabályt itt!
Ha sikeres komplex vizsgát teszel nálunk vagy más vezető nyelvvizsgaközpontnál, akkor tulajdonképpen annyit, amennyit befizettél a vizsgára. Egész pontosan:
- A komplex nyelvvizsga díja, de maximum a megfizetéskor érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25%-ának megfelelő összeg. (503/2017. (XII. 29.) Korm. rendelet 3. §)
- Összevonható írásbeli és szóbeli részvizsga esetén a 2018. január 1. után letett részvizsga vagy részvizsgák (amennyiben a két részvizsga között nem telik el több, mint egy év) ára, de maximum a megfizetéskor érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25%-ának megfelelő összeg. (503/2017. (XII. 29.) Korm. rendelet 3. §) (tehát a 2018. január 1. előtt letett részvizsga díja nem visszaigényelhető).
- Külföldön szerzett nyelvvizsga esetén honosításának díja maximum a megfizetéskor érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25%-ának megfelelő összeg. (503/2017. (XII. 29.) Korm. rendelet 3. §).
Szükséged lesz:
- a vizsgadíjról szóló számlára, amit a MyEuroexam fiókból is elérhető Vizsgafiókodban, a Pénzügy menüpontban tudsz letölteni.
- egy kitöltött formanyomtatványra
- a bizonyítványodon található anyakönyvi számra és bizonyítványszámra
Nyelvvizsga-bizonyítványod megszerzése után egy éved van, hogy visszakérd a vizsgadíjat. Ehhez az Euroexam külön adminisztratív segítséget fog adni. A MyEuroexam fiókodból is elérhető Vizsgafiókodban minden, ehhez szükséges adatodat megtalálod, miután elkészült a bizonyítványod. Pár nappal a hivatalos bizonyítványátvételi időpont előtt letölthető az Eredménylap a MyEuroexam fiókodból is elérhető Vizsgafiókból (Vizsgáim menüpont alatt). Az Eredménylapon szerepelnek a bizonyítvány adatai (bizonyítványszám, anyakönyvi szám, bizonyítvány kiállításának dátuma), ezek az adatok szükségesek a visszaigényléshez. A visszaigénylést a bizonyítvány átvétele előtt is el lehet indítani, mivel az Eredménylapon szerepel minden szükséges adat, ami szükséges.
A vizsgadíjadat a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál (röviden: NYUFIG) tudod visszaigényelni. Ehhez ki kell töltened egy formanyomtatványt, és a nyomtatványon szereplő címre elküldened. A formanyomtatványon fel kell tüntetned a bizonyítványod számát és az azon található anyakönyvi számot. A nyomtatvány mellé csatolnod kell a befizetési számlát, amit a My Euroexam fiókodból is elérhető Vizsgafiók Pénzügy menüpont alatt tudsz letölteni.
A hivatal 30 napon belül dönt a visszaigénylés jogosságáról. És igen, a jogosultságot ellenőrizni fogják az OH nyelvvizsga-nyilvántartásában.
Elismert nyelvvizsga
A vizsgák nemzetközi elfogadásával kapcsolatban érdemes elolvasni a Nyelvvizsga Akkreditációs Központ tájékoztatóját (http://www.nyak.hu/). A NYAK tájékoztatása jól fedi a tényleges helyzetet: egyetlen vizsgát sem fogadnak el az "egész világon". A magyar állami elismerésnek megfelelő formális, hivatalos nemzetközi elismerés általánosan nincs, ehelyett az országok többségében minden intézmény (egyetem, vállalat, stb.) maga dönt arról, hogy milyen nyelvismeretet és/vagy bizonyítványt követel meg. Európában ma már nagyon fontos viszonyítási alap az, ha egy nyelvvizsga szintje (és ennek megfelelően a bizonyítvány is) megfelel a "Közös Európai Keretrendszernek" (KER, vagy az angol rövidítés szerint CEF). Az egységesen megállapított szintek rendszerét éppen azért hozta létre az Európa Tanács, hogy a sokféle nyelvvizsga összevethető legyen. Ugyanezekre a szintekre hivatkozhatsz, ha "Europass" formátumban készíted el önéletrajzodat. Természetesen az Euroexam nyelvvizsgák szintjeit (és a bizonyítványon található értékelést) is ennek az európai keretrendszernek megfelelően rögzítettük, illetve adjuk meg.
Igen. Felvételihez, diplomához, karrierhez ma már nélkülözhetetlen az államilag elismert nyelvvizsga. Az Euroexam nyelvvizsgákat teljes értékű angol illetve német nyelvvizsgaként használhatod a felvételinél (a mindenkori pontértékeknek megfelelően), a diplomához, és természetesen elfogadják álláskeresésnél is.
Ez azt jelenti, hogy az Euroexam, az EuroPro és az Euroexam Academic a felvételitől a diplomán át a nyelvpótlékig mindenütt érvényes, államilag elismert nyelvvizsgáknak számítanak.
Vizsgadíj befizetése, értesítés
A vizsga pontos helyszínéről és időpontjáról külön értesítést nem küldünk, ezekről kizárólag a MyEuroexam fiókodban tájékozódhatsz legkorábban a vizsga előtt 10 nappal.
Igénylésre nincs szükség, mert a befizetésről szóló számla automatikusan feltöltésre került a MyEuroexam fiókodba.
A vizsgadíj fizetését bankkártyával és banki átutalással tudod intézni. Az átutaláshoz a szükséges adatokat a jelentkezés után e-mailben elküldjük neked. Kérjük, hogy a megjegyzés rovatba feltétlenül írd be a tőlünk e-mailben kapott, 5 karaketerből (2 nagybetű, 1 szám, majd még 2 nagybetű) álló online kódot. A számla a MyEuroexam fiókodból tölthető le.
- Vizsgát halasztani nyomós személyes, vagy orvosi indokkal (hirtelen megbetegedés, haláleset a családban) lehet, legkésőbb a vizsganapot megelőző utolsó munkanapon, a Vizsgafiókon keresztül (Kérvények gombra kattintva).
- Vizsgát halasztani egy alkalommal lehet, 12 hónapon belül.
- A halasztást a vizsgázó a vizsgafiókján keresztül tudja beadni, a beadással egy időben a vizsgázónak meg kell adnia, mely vizsgadátumra szeretne halasztani. Halasztáskor minden esetben fix halasztási díjat, kezelési költség címén felszámítjuk. Komplex vizsga esetén 11.000 Ft-ot, részvizsga esetén pedig 8.000 Ft-ot.
- Lemondás esetén a vizsgadíj visszatérítésére az alábbiak szerint van lehetőség: a jelentkezési határidőt megelőzően 100%, azt követően a vizsga napjáig 50% a visszatérítés mértéke. A vizsga napján, illetve a vizsgát követően visszatérítésre nincs lehetőség.
- A már halaszott vizsga vizsgadíját a vizsgaközpontnak nem áll módjában visszafizetni.
- Amennyiben valakit nem megfelelő vizsgázói magatartás miatt a vizsgáról kizárnak, a vizsgadíj visszafizetésre nem tarthat igényt, vizsgáját nem halaszthatja.
- Nyelvvizsgadíj visszafizetésre kizárólag a befizetést igazoló pénztárgép bizonylat (blokk), vagy áfás számla ellenében van mód.
- Vizsgahalasztási vagy lemondási kérelmedet a MyEuroexam fiókodból elérhető Vizsgafiókodban tudod benyújtani.
Szótárhasználat a vizsgán
Igen, vizsgázóink valamennyi vizsgarészen vagy teljesen szabadon, vagy minimális korlátokkal használhatnak bármilyen nyomtatott szótárt. A szótár lehet egy- vagy kétnyelvű, sőt, akár többet is hozhatsz magaddal.
A szótárhasználat részleteiről itt adunk átfogó tájékoztatást és egyben praktikus szótárhasználati tippeket.
Írásbeli vizsga
A vizsgafeladatok egy részét vizsgáztató tanár javítja, ezekben a jól követhető, olvasható és egyértelmű javítást az értékelők figyelembe tudják venni. Az "ikszelős" illetve feleletválasztós feladatok válaszlapjait azonban számítógép dolgozza fel. Ha a gép egy javított válaszba botlik, nem tudja eldönteni, hogy az "A vagy a C" a jó válasz. Szintén a gépi feldolgozás miatt fontos, hogy a válaszlapokon jól láthatóan, a megadott "doboz" belsejébe kerüljön az "iksz".
A megfelelési küszöbhöz közeli (attól csak 1-2%-kal elmaradó) eredményű dolgozatokat az eredmények véglegesítése előtt ismételten ellenőrizzük, beleértve az "ikszelős" feladatokat is. Mivel ezt felkészült munkatársak végzik, ha voltak nem egyértelműen javított válaszok, akkor ilyen - de csak ilyen - esetekben ezt figyelembe tudják venni.
A vizsgalap fejlécén szerepelő utasítást ("Do not make corrections" vagy „Nur eine Lösung angeben. nicht korrigieren!”) feltétlenül érdemes betartani, mert több ezer vizsgalap határidőre történő feldolgozása érdekében csak az egyértelmű - ha lehet, javítások mellőzésével megadott - válaszok figyelembe vételét tudjuk az értékelés során garantálni.
Szóbeli vizsga
A szóbelin nincsenek „tételek”, hiszen az Euroexam egy hétköznapi nyelvhasználatra épülő nyelvvizsga, így tulajdonképpen bármi előfordulhat, ami a hétköznapi kommunikáció során felmerülhet. Ezért azt tanácsoljuk, hogy fejleszd beszédkészségedet annyira, hogy az adott szinten társalogni tudj a valós életben szokásos módon, (pl. egy vacsoraasztalnál, vagy egy buliban), és akkor anélkül, hogy a témakörök miatt különösen aggódnod kellene, bizonyosan sikeres lesz a szóbelid.
A fentieknél is részletesebb útmutatónkat a beszédkészség vizsgáról ezen az oldalon találod.
Mivel az Euroexam szóbeli vizsgát mind az egynyelvű, mind a kétnyelvű vizsga részeként elfogadják, így a magyar akkreditációs szabályoknak megfelelően „kétnyelvű” részvizsgaként került besorolásra. Ez a meghatározás ugyanakkor csak a hivatalos besorolást érinti, nincs "kétnyelvű" feladat az Euroexam szóbeli vizsgákon (tehát a „szóbeli” vizsgába tartozó beszédkészség és hallott szöveg értése vizsgarészek valamennyi feladatán csak angolul/németül kell teljesíteni). Az egynyelvű és kétnyelvű vizsga csak az írásbeli vizsgarészben különbözik: kétnyelvű vizsga esetén az írásbeli vizsga része a közvetítés vizsgarész is, a többi 2 vizsgarészen felül (olvasott szöveg értése, íráskészség).
Online, otthoni nyelvizsga
Az online vizsgádra való felkészüléshez segítségül tutorial videókat készítettünk, amelyekben megmutatjuk és elmagyarázzuk a szükséges tudnivalókat:
1. a vizsgaszoftver letöltéséhez,
2. a technikai feltételekről,
3. az adategyeztetés folyamatáról,
4. a vizsgaszoftver működéséről
5. arról, hogy mit kell tenned közvetlenül a vizsga előtt.
Az útmutató videókat ezen az oldalon találod meg a Mi a teendő vizsga előtt résznél.
Mindenképpen nézd meg őket, mielőtt részt veszel a vizsgaszoba átvételén!
Ezen az oldalon összegyűjtöttünk minden részletet amit tudnod kell. Nézd át alaposan és nem érnek meglepetések az online vizsgán!
Röviden: Először is gondold át, melyik helyiséget fogod vizsgaszobának használni, majd mérd fel, hogy rendelkezel-e az alábbi eszközökkel:
- laptop vagy asztali gép
- Megbízható internetelérés (kábeles vagy wifi)
- Webkamera és mikrofon (laptopba beépített vagy kívülről csatlakoztatott)
- Kamerás mobiltelefon töltővel és valamilyen mobiltelefon-tartó állvány
- hosszabbító (ha kell)
Fontos, hogy mindezeket kipróbáld, mert legkésőbb a vizsga előtt 5 nappal készen kell állniuk. A mobiltelefon megfelelő elhelyezéséről is gondoskodj időben (rajtad és számítógépeden kívül a teljes(!) asztalfelületednek is látszódnia kell). Miután mindent kipróbáltál, a vizsga előtt legkésőbb 3 nappal kötelező részt venned a vizsgaszobád átvételén, ami egy rövid online foglalkozás, ahol be kell mutatnod az otthoni online vizsgák előírásai szerint kialakított vizsgaszobádat.
Sikeres vizsga
A vizsgakódodat a vizsgád pontos helyét és időpontját tartalmazó emailben kapod meg, illetve az általad nyitott MyEuroexam fiókban juthatsz hozzá. Ha valamiért ezek egyike sem működik, akkor e-mailben kell jelezned ezt a problémát az [email protected] címen. Fontos, hogy a kódodat csak a jelentkezéskor megadott email címre tudjuk kiküldeni. A saját biztonságod érdekében jelezzük, hogy freemail-es vagy citromail-es fiókokkal ez a rendszer gyakran nem kompatibilis.
A vizsgaeredmények a vizsgát követő 30. napot követően, a vizsgázó egyéni kódja alapján a MyEuroexam fiókban tekinthetők meg. Az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy a kiértékelést és az eredményszámítást végző munkatársaink szinte mindig képesek a 30 napos határidőn belül befejezni ezeket a feladatokat, vizsgázóink örömére. Külön kiemelhetjük, hogy minden évben úgy tervezzük meg a májusi vizsgáinkat, hogy az ilyenkor sikeresen vizsgázók is mindig biztosan kezükbe kapják megérdemelt bizonyítványukat, sok nappal a felvételi eljárásban megjelölt, júliusi dokumentumpótlási határidő előtt.
A sikeres vizsga egyik feltétele, hogy valamennyi vizsgarészen (a kétnyelvű vizsgán 5, az egynyelvű változatban 4 vizsgarész van) külön is meglegyen legalább 40%. Az írásbeli vizsga részei: olvasott szöveg értése, íráskészég, valamint kétnyelvű vizsga esetén a közvetítés. A szóbeli vizsga részei: hallott szöveg értése, beszédkészség. A 40%-os megfelelési küszöb a vizsgarész feladatainak átlagából adódik, tehát a vizsgarészen belül, az egyes feladatokra külön nincs megfelelési küszöb.
Mivel az Euroexam fontosnak tartja, hogy vizsgázói nyelvtudását érvényes, megbízható és objektív módon mérje, ezért egy nemzetközi szakértők közreműködésével kidolgozott eredményszámítási eljárás garantálja, hogy a sikeres nyelvvizsgához mindegyik vizsgaidőszakban ugyanolyan szintű nyelvtudásra legyen szükség. Mivel a vizsgafeladatok kérdései soha nem lehetnek tökéletesen azonos nehézségűek, ezért a végleges vizsgaeredmények meghatározásakor az egyes kérdéseken szerezhető "pontok", azok tényleges nehézségével korrigáltan kerülnek beszámításra a végeredménybe.
Az éles vizsgák utáni eredményszámításról itt olvashatsz részletesen.
A sikeres vizsgához a maximális pontszám 60%-át kell elérni, ugyanakkor feltétel az is, hogy a vizsgázó valamennyi vizsgarészen (a kétnyelvű vizsgán 5, az egynyelvű változatban 4 vizsgarész van) külön-külön is elérje a 40%-ot.
Nem kötelező előírás azonban KOMPLEX vizsgán az, hogy a magyar akkreditált vizsgarendszer felosztása szerinti "írásbeli" illetve "szóbeli" részvizsgákon külön is meglegyen a 60%. Az "írásbeli" és "szóbeli" tehát kompenzálhatja egymást, ha a fenti 40% megvan, akkor már CSAK a teljes vizsga összesített eredménye számít a komplex vizsga sikerességénél.
A komplex vizsga mellett - ha a vizsga csak részben volt sikeres - külön államilag elismert szóbeli vagy államilag elismert írásbeli bizonyítványt is lehet szerezni (ebben az esetben a fenti feltételeknek az írásbeli vagy a szóbeli vizsgák részeire kell igaznak lennie). A bizonyítványokat az eredménynek megfelelően, automatikusan állítjuk ki.
Külön írásbeli vagy szóbeli vizsgára történt jelentkezés esetén a feltételek azonosak, de természetesen csak az írásbeli, illetve szóbeli vizsgába tartozó vizsgarészekkel kell számolni.
Nyelvvizsga-bizonyítvány
Írásos meghatalmazás ellenében bárki más is átveheti a bizonyítványt. A meghatalmazásban szerepeljenek a meghatalmazó és a meghatalmazott adatai (születési adatok és a személyi igazolvány száma), a vizsga adatai (típus, szint, időpont), valamint két tanú aláírása.
A bizonyítványodat annál az Euroexam vizsgapartnernél veheted át, amelyet online jelentkezésed során megjelöltél a vizsga helyszínéül. Egyes esetekben előfordul, hogy a zsúfoltság elkerülése érdekében másik vizsgapartner által szervezett vizsga helyszínére irányítottak, ezért a vizsga előtt kapott értesítő emailben, vagy a MyEuroexam fiókodból elérhető vizsgafiókodban minden esetben külön feltüntetjük a "vizsgaszervező" iskolád nevét és címét.
Vizsgaközpont: A Vizsgaközpont (ebből csak egy van) az I. kerületi Logodi u. 19/a. szám alatt található. Itt végzik a vizsgák országos adminisztrációját. Ha online jelentkezésed során a Vizsgaközpontot választottad ki vizsgád helyszínéül, akkor a vizsgahelyszín rendszerint valamelyik közeli budai vagy erre a célra akkreditált más fővárosi gimnázium. Ide azonban csak a vizsgát letenni mész, mert sem előtte, sem utána nem történik ott semmi, ami téged érint. Tehát a bizonyítványt is itt veheted majd át személyesen az ügyfélfogadási időben.
Vizsgapartner: Ha az online jelentkezésed során valamely Euroexam vizsgapartnert jelölted a vizsga helyszínéül, akkor minden további ügyintézés is ott zajlik számodra. A vizsgapartnerek tehát azok az intézmények (rendszerint nyelviskolák, néha középiskolák vagy egyetemi részlegek), amelyeket ezen az oldalon is megtalálsz. Akárcsak a Vizsgaközpont, az esetek többségében ők sem saját irodáikban, tantermeikben bonyolítják a vizsgát, hanem külső helyszínen (pl. egy középiskolában, egyetemi előadóban). Értelemszerűen a bizonyítványokat ebben az esetben is a vizsgapartnernél, vagyis a jelentkezéskor megjelölt intézményben tudod átvenni.
A vizsgapartner iskolák nyitvatartása iránt náluk kell érdeklődni közvetlenül, de nyelviskolák jellemzően legalább 18 óráig nyitva tartják ügyfélszolgálatukat. A Vizsgaközpontban a honlapon megadott ügyfélszolgálati időben tudod átvenni a bizonyítványt.
A magyar nyelvvizsga akkreditációs szabályok szerint bármilyen vizsgarendszerben megszerzett külön szóbeli nyelvvizsga bizonyítvány és külön írásbeli nyelvvizsga bizonyítvány együtt azonos értékű a komplex nyelvvizsga bizonyítvánnyal. Az Euroexam vizsgákon jelentkezhetsz külön írásbelire vagy szóbelire éppúgy mint komplex vizsgára és sikeres vizsga esetén az arról szóló (tehát vagy szóbeli, vagy írásbeli, vagy komplex) állami nyelvvizsgabizonyítványt kapsz (valamint sikeres komplex vizsga esetén nemzetközi oklevelet is). Ahhoz azonban, hogy az itt (vagy máshol) megszerzett szóbeli nyelvvizsga bizonyítványt komplex vizsgaként fogadják el, szükséged van a másik "félbizonyítványra", keményfedeles, államira, de semmilyen további teendőd nincs.
Az egész rendszer másik fontos eleme, hogy bármely vizsgarendszer sikeres írásbeliről szóló bizonyítványát minden gond nélkül párosíthatod egy másik vizsgarendszer sikeres szóbelit igazoló bizonyítványával. Az írásbeli és szóbeli bizonyítványok párosításáról bővebb információt a NYAK oldalán találsz.
Vizsgaközpontunk korábban a vizsgázók igényeit szem előtt tartva igyekezett saját igazolás kiadásával segíteni azoknak, akik ezt külön kérték. Az Akkreditációs Központ 2012. decemberében úgy határozott, hogy ez a gyakorlat - a hatályos rendeletek értelmében (Nemzeti Felsőoktatási törvény 51. § (1) b) és (3)) - nem folytatható, vagyis államilag elismert vizsgáztatás keretében csak a "keményfedeles" bizonyítványt adhatják ki a vizsgaközpontok.
Ez azt jelenti, hogy nincs különeljárás, gyorsított eljárás, csak a keményfedeles bizonyítvány van akkor, amikor azok megérkeznek az Oktatási Hivataltól.
Sikeres vizsga esetén a bizonyítványok az eredményhirdetést követően legkorábban 5 héttel érkeznek meg a Vizsgaközpontba, illetve azt követően pár nappal később kerülnek a vizsgahelyekre. A bizonyítványokat személyesen lehet átvenni. A bizonyítványok megérkezéséről külön értesítést nem küldünk, de a honlapon és a Facebook oldalunkon is közhírré tesszük.
Amennyiben csak részben sikeres a vizsgád úgy külön "szóbeli" vagy "írásbeli" bizonyítványt is szerezhetsz. Az Euroexam vizsgák 5 vizsgarészből állnak (egynyelvű vizsga esetén a Közvetítés nélkül 4 részből). Az "írásbeli" eredményébe a következő vizsgarészek számítanak bele: olvasott szöveg értése; íráskészség; közvetítés. A "szóbeli" eredménye a hallott szöveg értése és a beszédkészség (korábbi nevén "Szóbeli") részekből tevődik össze. A vizsga sikerességének pontos feltételei megtalálhatók a Vizsgaszabályzatban.
Jó hír azoknak, akik külön szerzik meg az írásbeli és a szóbeli bizonyítványt, hogy egy 2008-ban elfogadott kormányrendelet értelmében a nyelvvizsga-bizonyítványokat felhasználó szervezetek komplex vizsgával egyenértékűként kezelik a külön benyújtott szóbeli és írásbeli bizonyítványokat.
Nyelvvizsga bizonyítványt az alábbi esetekben nyomtatunk újra:
- névelírás esetén a bizonyítvány kiállításától számított egy éven belül (kivéve a további keresztnevek hiánya)
- nem- és névváltozás,
- születési név változása esetén.
Újranyomtatáshoz az eredeti bizonyítvány(ok) Vizsgaközpontban történő leadása/beküldése szükséges. Újranyomtatási igényedet a Vizsgaközpont felé a bizonyítvány kiállításától számított egy éven belül jelezheted, egy éven túli igénylés esetén a NYAK-hoz kell fordulnod.
Amennyiben a hiba az általad rosszul megadott adat miatt kerül a bizonyítványba, az újranyomtatás díja 2.750 Ft.
Az alábbi esetekben nem kérhető a bizonyítvány újranyomtatása, hanem a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központtól igényelhető Hatósági igazolás az elírt adat korrigálására:
- további keresztnév hiánya,
- hibás születési hely,
- hibás születési idő esetén.
A Hatósági igazolással kapcsolatos tudnivalókat, nyomtatványokat az OH-NYAK honlapján itt találod.
Házassági, felvett név esetén nem kérhető hatósági igazolás vagy bizonyítvány újranyomtatása.
Felülvizsgálati, újraértékelési kérelem
A vizsgaeredményed közzétételét követő 15 napon belül lehetőséged van:
- Felülvizsgálatot kérni, azaz jogorvoslattal élni jogszabálysértésre vagy az eredményszámításban mutatkozó számolási hibára történő hivatkozással, részletes indoklással. Ebben az esetben a felülvizsgálat díjmentes.
- Újraértékelést kérni a vizsga egészére vagy egyes vizsgarész(ek)re. Ebben az esetben nem kell indoklást írnod. Az eljárás díjköteles.
A díj átutalással is befizethető a budapesti Vizsgaközpont számlájára (Euro Nyelvvizsga Kft, KHB 10403181-31821647-00000000).
A felülvizsgálati és újraértékelési kérlemet a MyEuroexam fiókodból elérhető Vizsgafiókodban, a "Kérvények/Felülvizsgálat" gombra kattintva megjelenő űrlap kitöltésével nyújthatod be. A benyújtással egyidőben igazolni kell a díj megfizetését. Ennek elmulasztása esetén a Vizsgaközpontnak jogában áll a kérelmet figyelmen kívül hagyni.
A kérelmeket első fokon a Vizsgaközpont vezetője/igazgatója bírálja el a kérelem benyújtásától számított 15 napon belül; másodfokon pedig a Nyelvvizsgát Akkreditáló Központ (NYAK) vezetője. A kérelmek benyújtására a vizsgázó (kiskorú vizsgázó esetén törvényes képviselője) jogosult. A határidő elmulasztása esetén nincs jogorvoslati lehetőség.
A kérelem elbírálásánál méltányossági körülmény nem vehető figyelembe.
Megtekintésre a központ által megadott időpontokban van lehetőség, kizárólag az Euroexam Vizsgaközpontban. Időpontot foglalni a Vizsgafiókodban, a "Dolgozatok megtekintése" gombra kattintva tudsz.
Az Euroexam Vizsgaközpont szintén lehetőséget nyújt internetes felületen megvalósított egyéni konzultációra. Konzultációra szintén a Vizsgafiókodban, a "Dolgozatok megtekintése" gombra kattintva tudsz jelentkezni.